Z pewnością każdy kierowca chociaż raz w swoim życiu spotkał się z sytuacją, gdy jego pojazd odmówił mu posłuszeństwa. Takie sytuacje zawsze powodują stres i irytację, ponieważ nikt nie lubi być zaskakiwany w negatywny sposób. Na szczęście w Polsce istnieje mocno rozbudowana sieć firm, które profesjonalnie zajmują się pomocą drogową. Wystarczy jeden telefon do najbliższego serwisu, aby wykwalifikowani fachowcy uruchomili odpowiedni sprzęt i ruszyli na ratunek. Pomoc drogowa w Polsce świadczy usługi 24 godziny na dobę, 365 dni w roku – dzięki czemu można z nich skorzystać w dowolnym miejscu i czasie.

Kolizje i wypadki drogowe

Najczęściej wykonywane usługi świadczone przez pomoc drogową w Polsce związane są z kolizjami i wypadkami na drogach. Dzieje się tak, ponieważ samochody uczestniczące w zdarzeniu zwykle nie nadają się do dalszej jazdy i pomoc profesjonalnego serwisu jest wręcz niezbędna. Autolaweta z wyciągarką z łatwością wydostanie pojazd z głębokiego rowu lub pola nie uszkadzając go przy tym dodatkowo, jak często dzieje się w przypadku samodzielnych prób wypychania auta przez przypadkowych przechodniów. Jeśli samochód podczas wypadku lub kolizji znalazł się nad wystającymi z ziemi przeszkodami, próby przedostania go z powrotem na drogę mogą doprowadzić do oberwania części podwozia, uszkodzenia miski olejowej, wydechu, chłodnicy i innych delikatnych części auta. Fachowa pomoc drogowa przy użyciu specjalistycznego sprzętu, np. podnośnika czy wyciągarki, zrobi to o wiele bezpieczniej. Ponadto załaduje samochód na lawetę i odtransportuje go do najbliższego serwisu mechaniki pojazdowej lub w inne wskazane przez klienta miejsce.

Awaria auta na drodze

Pomoc drogowa świadczy również usługi diagnostyki samochodowej w przypadku awarii auta na drodze. Niejednokrotnie podczas jazdy zdarza się, że samochód zaczyna wydawać niepokojące odgłosy, spod maski wydobywa się dym, obroty spadają, a finalnie pojazd staje i nie daje się uruchomić. Nawet w młodszych modelach aut, które teoretycznie z racji wieku powinny być mniej awaryjne, zdarzają się usterki układów elektronicznych uniemożliwiające kontynuowanie podróży. Jeśli więc podczas jazdy wystąpi problem, w związku z którym dalsza jazda będzie niemożliwa lub niebezpieczna, a w okolicy brak mechanika samochodowego, konieczne będzie wezwanie pomocy drogowej. Fachowcy zdiagnozują defekt – jeśli usunięcie problemu będzie możliwe od ręki, samochód zostanie naprawiony na miejscu. Jeżeli okaże się, że pojazd wymaga przetransportowania do serwisu, zamówienia części i skomplikowanej naprawy, pracownicy pomocy drogowej za pomocą lawety sprawnie i szybko przetransportują auto do właściwego zakładu.

Problemy z paliwem lub jego brakiem

Większość kierowców stara się pilnować właściwego poziomu paliwa w zbiorniku i już w momencie, gdy zbliża się on do połowy wskaźnika, odwiedzają stację w celu dotankowania samochodu. Nie każdy jednak jest tak przezorny – niekiedy zdarza się po prostu zapomnieć o tankowaniu w ferworze codziennych obowiązków, i wtedy auto stanie na trasie z dala od stacji benzynowej. Pomoc drogowa oferuje swoje usługi w zakresie dowiezienia paliwa w dowolne miejsce. Należy tylko wskazać, czy pojazd napędzany jest olejem napędowym czy benzyną, a fachowcy zajmą się resztą szybko i sprawnie.

Kolejną usługą z zakresu obowiązków polskiej pomocy drogowej jest usuwanie paliwa z baku. Usługa ta zwykle wykonywana jest na stacji benzynowej, kiedy po zatankowaniu okazuje się, że przez roztargnienie kierowca uzupełnił zbiornik olejem napędowym zamiast benzyny lub odwrotnie. Najczęściej takie sytuacje mają miejsce, gdy dana osoba posiada kilka różnych pojazdów lub używa na zmianę auta służbowego i prywatnego – łatwo wówczas o pomyłkę. Uruchomienie silnika samochodu z błędnie zatankowanym paliwem mogłoby doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia i wygenerować ogromne koszty naprawy auta, dlatego po wykryciu błędu należy niezwłocznie wezwać pomoc. Specjaliści za pomocą specjalnej pompy usuną cały płyn ze zbiornika, a po zatankowaniu od nowa będzie można bezpiecznie kontynuować jazdę.

Rozładowany akumulator – problem nie tylko zimowy

Żywotność akumulatora samochodowego, w zależności od eksploatacji auta, wynosi maksymalnie kilka lat. Po tym czasie należy wymienić go na nowy, aby w najmniej oczekiwanym momencie nie odmówił posłuszeństwa. Zdarza się jednak, że samochód przez długi czas funkcjonuje bez zarzutu i odpala bez problemu, a w pewnym momencie staje się to niemożliwe z uwagi na rozładowany akumulator. Najczęściej zdarza się to w okresie zimowym, kiedy podczas mrozów auto nie jest uruchamiane przez kilka dni. Pomoc drogowa oferuje swoje usługi w zakresie awaryjnego rozruchu pojazdu z rozładowanym akumulatorem w każdym miejscu – pod domem, na parkingu miejskim, na stacji benzynowej, pod restauracją itp. Dzięki wezwaniu fachowców nie trzeba martwić się o posiadanie odpowiednich kabli rozruchowych i prosić sąsiadów lub innych kierowców o pomoc, co zresztą jest dość ryzykowne, ponieważ nieumiejętne podłączenie kabli i klem może poskutkować awarią samochodu. Pomoc drogowa uruchomi silnik w ciągu kilku chwil, a także sprawdzi stan akumulatora. Dzięki temu kierowca będzie wiedział, czy incydent był tylko chwilową niedyspozycją, czy czas już na zakup nowego.

Przebita opona, przepalona żarówka i inne drobne awarie

Pomoc drogowa w Polsce oferuje bardzo szeroki wachlarz usług – począwszy od rozwiązywania bardzo skomplikowanych problemów i specjalistycznych usług podnośnikiem, aż po drobne naprawy wulkanizacyjne lub wymianę żarówki. Jeśli podczas jazdy lub na parkingu opona ulegnie uszkodzeniu, a w bagażniku brak koła zapasowego lub umiejętności kierowcy w tym zakresie są zbyt małe, pomoc drogowa szybko i sprawnie załatwi problem. Fachowcy zdemontują koło, zabiorą je do wulkanizatora, a następnie założą z powrotem. Na specjalistów od pomocy drogowej można liczyć także w przypadku przepalonej żarówki, urwanego pióra wycieraczki lub innych drobnych usterek na trasie.

Zadzwoń po pomoc teraz

Kliknij w przycisk aby wybrać numer